Jesteś tutaj:
  2. SKO

Szkolna Kasa Oszczędności

Umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi odgrywa ważną rolę w codziennym życiu człowieka.

Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat.
Taką możliwość daje Szkolna Kasa Oszczędności.

Uczniowie naszej szkoły uczą się oszczędzać. Na swoich imiennych książeczkach gromadzą  pieniądze, które wpłacane są do Banku Spółdzielczego w Sztumie- oddział w Ornecie, na konto SKO. Ta forma oszczędności jest wśród naszych uczniów bardzo popularna. Uczniowie poznają  w ten sposób prawdziwą wartość pieniądza.   Tradycją stało się, iż uczniowie klasy I przy okazji uroczystości pasowania na ucznia, zostają uroczyście przyjęci do grona członków SKO  i otrzymują  książeczki SKO z pierwszym symbolicznym wkładem. Na potrzeby SKO prowadzona jest gazetka ścienna zachęcająca uczniów do oszczędzania.