Zadanie 1

Dnia17.11.2016 roku w szkolnej świetlicy została zaprezentowana prezentacja multimedialna pt. „Co to jest wolontariat?” . Uczniom zostały przedstawione cele, zadania, rola wolontariatu.

Po części teoretycznej uczniowie w grupach z zapałem i zaangażowaniem pracowali nad stworzeniem map potrzeb. Z inicjatywy uczniów w szkole powstała skrzynka potrzeb, do której to uczniowie anonimowo mogą wrzucać potrzeby wynikające z sytuacji życia codziennego. Skrzynka ma za zadanie zwrócić uwagę na potrzeby innych, gdyż wśród nich mogą być osoby potrzebujące pomocy, a nawet oni sami tej pomocy mogą potrzebować, jednak nie mają odwagi, śmiałości o swoich problemach powiedzieć drugiej osobie.

Materiały przedstawione w prezentacji zostały wykorzystane z materiałów szkoleniowych kursu Opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu.