Zadanie 2

W naszej szkole promujemy ideę wolontariatu poprzez szereg przedsięwzięć organizowanych na terenie naszej placówki. W gablocie szkolnej na holu przedstawiliśmy gazetkę przybliżającą informacje dotyczące wolontariatu. Uczniowie przygotowali drzewo tolerancji, na którym przedstawili, w jaki sposób możemy wykazać się tolerancją względem innych. Na zajęciach wychowawczych przeprowadzono szereg lekcji kształtujących postawy altruistyczne, np. „Człowiek nie żyje dla siebie, lecz dla innych – komu możemy pomagać”, „Kim są dla mnie Babcia i Dziadek?”, „Moja postawa wobec osób starszych”, „Kiedy ktoś znajdzie się w potrzebie”, „Co to znaczy być dobrym kolegą?”, „Czworonożni przyjaciele”, „Pamiętajmy o innych”.

W szkole na zajęciach świetlicy prowadzone są zajęcia promujące postawy altruistyczne - przeprowadzono zajęcia nt. „Pomoc potrzebna od zaraz” (prace z zajęć zaprezentowano na głównym holu). Prace z konkurów plastycznych naszych uczniów są prezentowane w gablotach szkolnych. O zaangażowaniu, pracy naszych wolontariuszy informujemy na apelach szkolnych.