Zadanie 4

Już po raz trzeci w naszej szkole przedszkolaki wraz ze swoją panią i Samorządem Uczniowskim klas starszych zorganizowały Akcję Charytatywną na rzecz Bezdomnych Zwierząt z przytuliska w Chwalęcinie pod hasłem „Podziel się z bratem mniejszym”, która miała zachęcić uczniów naszej szkoły do przekazywania jedzenia i innych potrzebnych rzeczy dla czworonożnych przyjaciół. Do akcji przyłączyli się również mieszkańcy Ornety i Bażyn, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pieniężnie. Finał akcji odbył się 16 grudnia. Na apelu wszyscy uczniowie mieli możliwość zobaczyć zgromadzone rzeczy, a było tego sporo: karma sucha, w puszkach, smakołyki i naczynia dla psiaków, a także poduchy, koce, ręczniki. W tym dniu gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej w Ornecie, którzy odebrali zgromadzone rzeczy i przekazali opiekunom przytuliska.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali podziękowania za okazaną pomoc i dobre serce. Podziękowanie od Pana Burmistrza Ornety i dyplom za zorganizowanie tak wspaniałej akcji przekazał na ręce p. dyrektor przedstawiciel Straży Miejskiej, który był pod wielkim wrażeniem ilości zebranych rzeczy.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji „Podziel się z bratem mniejszym!”

Miło jest pomagać!