Zadanie 8

W dniu 03.03.2017 pedagog szkolny, czyli nasza Pani dyrektor Alina Mańkut przeprowadziła zajęcia w klasach IV-VI na temat „Warto pomagać” o empatii i wolontariacie. Na zajęciach uczniowie uczyli się, jak rozpoznawać osoby potrzebujące pomocy. Poznali różne formy niesienia pomocy potrzebującym, znają pojęcia empatii i próbują wczuwać się w stany emocjonalne i sytuacje innych ludzi. Mottem zajęć był cytat z nauczania Jana Pawła II-Patrona naszej szkoły:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Uczniowie wyjaśniali, jak rozumieją słowa Jana Pawła II, podawali przykłady, czym mogą się dzielić z innymi, wymieniali grupy osób, które mogą potrzebować pomocy. Próbowali też określać, co mogą czuć osoby w opisywanych na kartach pracy sytuacjach. Uczniowie wspólnie w każdej klasie opracowali cechy dobrego wolontariusza. Efekty pracy zostały zaprezentowane na szkolnym holu.