Zbieraj baterie!

ZBIERAJ BATERIE! to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów. Organizatorem tego projektu jest Zakład Gospodarki Komunalnej Organizacja Odzysku Biosystem SA. z Krakowa. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w tym programie od 2015 r. Wzięliśmy udział w V i VI edycji. W ramach programu, uczniowie wspólnie z nauczycielami i rodzicami, zbierali zużyte baterie do specjalnego pojemnika.  Łącznie zebraliśmy 67 kg baterii. Podczas realizowania zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego baterie są uznawane za odpady niebezpieczne, o konsekwencjach wynikających z niewłaściwego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów oraz gdzie należy je oddać, aby w prawidłowy sposób mogły zostać poddane procesowi odzysku i recyklingu. W związku z tą akcją szkoła otrzymała wyróżnienie, zestaw gadżetów oraz punkty.