Akcja Charytatywna "Podaj łapę" na rzecz Bezdomnych Zwierząt z przytuliska w Chwalęcinie

Już po raz drugi w naszej szkole przedszkolaki wraz ze swoją panią  zorganizowały Akcję Charytatywną na rzecz Bezdomnych Zwierząt z przytuliska w Chwalęcinie "Podaj łapę", która miała zachęcić uczniów naszej szkoły do przekazywania jedzenia i innych potrzebnych rzeczy dla czworonożnych przyjaciół. Do akcji przyłączyli się również mieszkańcy Ornety i Bażyn, a w zbiórce potrzebnych rzeczy pomagali Mateusz i Michał -uczniowie z klasy VI.

Finał akcji odbył się 21 grudnia. Na  apelu wszyscy uczniowie mieli możliwość  zobaczyć zgromadzone rzeczy, a było tego sporo: karma sucha , w puszkach, smakołyki i naczynia dla psiaków, a także poduchy, koce, ręczniki. W tym dniu gościliśmy przedstawicieli  Straży Miejskiej w Ornecie, którzy odebrali zgromadzone  rzeczy i przekazali opiekunom przytuliska.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali podziękowania za okazaną pomoc i dobre serce.  Gorące podziękowanie przekazał na ręce p. E. Mielczarek opiekun piesków pan Józef Pietrasz, który był pod wielkim wrażeniem  ilości zebranych rzeczy. I zapewnił, że święta będą miały pieski bogate i mroźna zima też im nie grozi. W czasie odwiedzin w naszej szkole  pracownicy Straży Miejskiej złożyli osobiście podziękowanie przedszkolakom i wychowawczyni za zorganizowanie tak wspaniałej akcji i okazane serce czworonogom.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji  „Podaj łapę”!!!

Miło jest pomagać!