Pasowanie pierwszaków na czytelnika

4 marca 2016 roku w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika. Całą imprezę prowadziła wróżka wraz z postaciami bajkowymi: Kotem w butach, Koziołkiem Matołkiem, Czerwonym Kapturkiem i krasnalem. Uczniowie klasy I musieli przejść testy sprawdzające znajomość literek alfabetu i czytania prostych wyrazów. Odpowiadali też na pytania, które dotyczyły biblioteki. W nagrodę za udzielenie dobrej odpowiedzi każdy pierwszak dostawał cukierka. Dużą atrakcją dla maluchów była dyskoteka w czasie, której zaprzyjaźniali się z otrzymaną książeczką. Z książeczką musieli wykonać pajacyka, obroty, podskoki, musieli utrzymać ja na głowie, a także tworzyli węża, który pląsał po całej bibliotece.

Na zakończenie, każdy uczeń I klasy został pasowany przez wróżkę na czytelnika szkolnej biblioteki. Został też zobowiązany do samodzielnego przeczytania otrzymanej książeczki.