Wycieczka do Teatru Lalek

Dnia 13.04.2016r. odbyła się wycieczka do Olsztyna. Uczestniczyło w niej 62 uczniów z klas 0-III.  Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu w Olsztyńskim Teatrze Lalek pt. ,,Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma" (Tankred Dorst i Ursula Ehler). Była to pełna humoru opowieść o naiwnym piekarczyku Matołuszu, który dzięki dobremu sercu i sprytnemu usposobieniu wybawia z kłopotów Króla, jego córkę i mieszkańców zamku. Dzieci były nią zachwycone. Podobała im się gra świateł, zmieniające się sceny i dekoracje. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka oraz postacie piękne i zarazem przerażające. Młoda widownia okazała się widownią niezwykle wdzięczną. Z uwagą i skupieniem śledziła losy bohaterów, a nawet podpowiadała aktorom dostrzegając najdrobniejsze niuanse płynące ze sceny. Aktorzy zostali nagrodzeni gorącymi oklaskami. Większość z dzieci miała okazję gościć - po raz pierwszy w życiu - w prawdziwym teatrze i uczestniczyć w spektaklu. To było dla nich prawdziwe przeżycie.