Przedstawienie teatralne "Baśniowy ambaras"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Danutą Hanas zaprosili wszystkie dzieci, grono pedagogiczne i pracowników szkoły na przedstawienie teatralne pt. „Baśniowy ambaras”.

Na scenie pojawili się: Baba Jaga - poważna bizneswoman, Baj, Jaś i Małgosia, woźny, wróżka Fantazja, Zła Królowa oraz bajkowy chórek.

Baśniowe postacie postanowiły opuścić swoją bajkę. Jednak po wielu perypetiach   zrozumiały, że ,,Świat bez bajek! To niemożliwe! ", dlatego też starały się przekonać młodych widzów: „Wyłącz szybko telewizor. Zgaś komputer. Wasi baśniowi przyjaciele na Was tutaj czekają i niespodzianki dla Was mają.” Widzowie, jak zaczarowani, przenieśli się w niezwykły świat bajkowych postaci i dobrego humoru. Byli pod wrażeniem młodych talentów i ich gry aktorskiej.

Trzecioklasiści pożegnali się piosenką pt. ,,Bajka".

Celem spektaklu było zachęcenie oglądających do czytania książek. Towarzyszyło temu przesłanie:

,,Bajki kochane,  baśnie najmilsze

Idą za dziećmi życia drogą.

One nigdy nie zdradzą, ale zawsze pomogą."