Festiwal Europejski

31 maja 2017 r. uczniowie wszystkich klas byli uczestnikami Festiwalu Europejskiego. Imprezę, mającą na celu przybliżenie krajów europejskich bliskich naszemu krajowi oraz zachęcanie uczniów do nauki języków obcych, rozpoczęła prezentacja multimedialna o Wielkiej Brytanii przygotowana przez uczennicę klasy VI Emilkę Niewiadomską. Prezentacja wyjaśniała uczniom położenie, państwa wchodzące w skład Wielkiej Brytanii, przedstawiała walutę, ustrój oraz ciekawostki turystyczne tego kraju. W drugiej części festiwalu wystąpili uczniowie z klas III – VI. Zaśpiewali oni solo lub w specjalnie na tę okazję utworzonych grupach różne piosenki w języku angielskim. W repertuarze festiwalowym znalazły się zarówno stare utwory ale wciąż popularne, jak i nieco nowsze przeboje. Publiczność żywo reagowała na występy swoich kolegów, a na koniec wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa. Festiwal okazał się dowodem na to, że nie tylko w klasie można uczyć się języka obcego. Dawał  też możliwość zaprezentowania uczniowskich talentów.