Dzieci z klas I-III na wycieczce we Fromborku

Uczniowie z klas I - III pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Fromborka. Zobaczyli miasto, w którym Mikołaj Kopernik spędził 33 lata, czyli ponad połowę swojego życia. Napisał tu dzieło swojego życia, dokonywał pomiarów astrologicznych, zmarł i został pochowany. Zwiedzanie rozpoczęło się na Wzgórzu Katedralnym. Uczniowie mieli okazję podziwiania panoramy miasta, okolic Fromborka i Zalewu Wiślanego z  Dzwonnicy - najwyższej budowli Wzgórza Katedralnego. W niej zainstalowano Wahadło Foucaulta, tzn. przyrząd służący do obserwacji ruchu wirowego Ziemi. Niektórzy po raz pierwszy w życiu weszli na taras widokowy, na wysokości 70 m n.p.m. i niepotrzebnie obawiali się lęku wysokości. Kolejnym punktem programu było Muzeum Mikołaja Kopernika, w zbiorach którego znajdują się pamiątki po sławnym astronomie, kopia (w oryginalnych rozmiarach) obrazu Kopernika pędzla Jana Matejki oraz eksponaty związane z historią astronomii i medycyny. Panie wychowawczynie przybliżyły zafascynowanym młodym turystom wiele interesujących i intrygujących szczegółów z życia, działalności naukowej i kanonicznej Kopernika. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia Bazyliki Archikatedralnej, gdzie znajdują się XVII wieczne organy i gdzie odbywają się coroczne międzynarodowe koncerty organowe, w której to znajduje się sarkofag Mikołaja Kopernika. Na Wzgórzu Katedralnym młodzi turyści widzieli ponad 600- letni pomnik przyrody - dąb Mikołaj. Mogli też zakupić pamiątki. Następnie udali się na krótki spacer  po porcie fromborskim. Wycieczka zakończyła się pobytem na nowoczesnym placu zabaw, gdzie harcom nie było końca. Uczniowie zrobili sobie wiele pamiątkowych zdjęć. Największym zainteresowaniem cieszyły się fotki robione przy okazałym pomniku Mikołaja Kopernika.