Dzień Mamy i Taty w Ekolandii

W maju przedszkolaki ze swoją wychowawczynią zorganizowały Dzień Mamy i Taty w plenerze w gospodarstwie ekologicznym w Ekolandii, sielskim zakątku Warmii położonym w dolinie rzeki Drwęcy w pobliżu Ornety, objętym programem „Natura 2000”. Na ten dzień przygotowanych było wiele atrakcji, by wspólnie - dzieci z rodzicami - mogły miło spędzić czas. Pogoda w tym dniu również dopisała. Pociechy przywitały rodziców piosenkami i życzeniami. Potem wspólnie  z rodzicami rozpoczęto gry i zabawy sportowe. Zabawy z chustą animacyjną cieszyły dzieci, jak również rodziców. Rodzice świetnie spisali się w czasie wspólnych zmagań sportowych z pociechami. Po takim wysiłku wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Były również słodkości przygotowane przez mamy. Kiedy dzieci bawiły się na placu zabaw albo hasały wśród zieleni, rodzice mogli chwilę porozmawiać. Wiele frajdy sprawiało dzieciom karmienie owiec, kozy, królików, zabawy z pieskami. Atrakcją tego miejsca jest bydło szkockie, które dzieci mogły podziwiać i samodzielnie karmić. Ujmujący wygląd i łagodne usposobienie to wrodzone cechy bydła rasy highland cattle - największej atrakcji Ekolandii. Po krótkim spacerze można było odpocząć w cieniu wspaniałej roślinności, wśród majowych zapachów i śpiewu ptaków. Myślę, że tak spędzone chwile w gronie rodzinnym, radość i zadowolenie z obcowania z naturą pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników majowej imprezy, które utrwalone zostały na pamiątkowych fotografiach.