Jesteś tutaj:
  2. Archiwum

Wycieczka do Dinoparku w Malborku

W dniu 24 czerwca 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I-III wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych - do krainy dinozaurów. Była to wycieczka do „Dinoparku” w Malborku. Na swojej drodze spotkaliśmy dużo różnej wielkości ruchomych dinozaurów, które otaczała zieleń parku. Całość trasy parku wyposażona jest w tablice informacyjne dotyczące okresów geologicznych, jak również opisy cech charakterystycznych wystawionych modeli dinozaurów. Zajrzeliśmy również do muzeum skamieniałości, w którym poznaliśmy prawdziwą historię życia dinozaurów i dowiedzieliśmy się, co wpłynęło na ich wyginięcie. Zwiedziliśmy również „Mini ZOO”, w którym widzieliśmy kangura, muflony, pawia i inne zwierzęta. Niemałą atrakcją był plac zabaw, na którym można było samodzielnie wykopać kości dinozaurów, ale również świetnie pobawić się wspinając się oraz zjeżdżając na zjeżdżalniach. Po posiłku i pysznych lodach wycieczka zakończyła się przejażdżką w parku zabaw. Nie zabrakło również pamiątek zakupionych w sklepie na terenie parku. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.