Narodowe Czytanie

Dnia 5 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Jest to akcja zapoczątkowana trzy lata temu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym toku cała Polska czytała wielkie dzieło literatury historycznej- „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Do wspólnego czytania zaproszono gości: pana Ireneusza Popiela, Ryszarda Ferenca, księdza Tomasza Kocińskiego, panią Stefanię Jaroszewicz, Małgorzatę Wocial, Magdalenę Karpicz oraz rodziców i wszystkich zainteresowanych. Nasze czytanie rozpoczęliśmy od prezentacji postaci autora,  ciekawostek z jego życia oraz twórczości tego wybitnego prozaika. Uczniowie mogli również podziwiać różne wydania „Trylogii”, w tym również jedno z pierwszych (a może nawet pierwsze) wydanie tego dzieła. Czytanie rozpoczęła pani dyrektor, a do niej dołączyli kolejni lektorzy- Agnieszka Lawrenc, Józef Habuda, Katarzyna Brążkiewicz oraz uczniowie: Julia Habuda, Bartłomiej Bucoń, Klaudiusz Baryszewski, Igor Czunikin- Krasowicki. Na pamiątkę tego dnia wszyscy, którzy posiadali własne egzemplarze książki otrzymali pamiątkowy stempel.