Otrzęsiny klasy IV

Dnia 1 października 2014 r. uczniowie klasy VI zaprosili do Cyrku „Bażyniaczek” uczniów klasy IV, którzy jako „ tresowane papugi” przeszli swoje otrzęsiny. Żeby stać się pełnoprawnymi członkami klas starszych, „kolorowe papugi” z klasy IV musiały wykonać różne zadania. Jedni próbowali zjeść jabłko zawieszone na sznurku, inni karmili się jabłkiem nawzajem, ale z zawiązanymi oczami. W innych konkurencjach czwartacy musieli zjeść paluszki w rękawicy bokserskiej lub bitą śmietanę z talerza bez użycia rąk. Jedna z par wykonujących zadania, tańczyła z zawiązanymi nogami, a kolejna wykonywała sobie nawzajem makijaż z zawiązanymi oczami. Wychowawczyni klasy IV pani Marzena Piasecka również otrzymała zadanie narysowania portretu wybranego ucznia swojej klasy. Zadaniem klasy było odgadnięcie, kto został narysowany przez wychowawczynię. Uczniowie nie mieli problemu z odgadnięciem, kogo przedstawiał portret. Po wykonaniu zadań praktycznych przyszedł czas na zadania umysłowe. Uczniowie klasy IV odpowiadali na podchwytliwe pytania. Wreszcie po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie mogli wykonać pamiątkę z otrzęsin. Na dużym plakacie drzewa członkowie klasy IV wraz z wychowawczynią odciskali ślady swoich dłoni jako kolorowych liści. Plakat został przekazany uczniom klasy IV do umieszczenia w swojej pracowni, by przypominał im fakt przyjęcia do grona klas starszych.