Listopad - Rodzina

„Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.”

W listopadzie  tematem przewodnim działań w szkole była rodzina.

Klasa I

• Realizacja kręgu  tematycznego  „Moja rodzina“- uczniowie uczyli się piosenki „Wesoła rodzinka“, rysowali swoją rodzinę, rozmawiali o pragnieniach członków rodziny.

• Obejrzenie wystawy „Opowieści łączą pokolenia“ i rozmowa na temat roli rodziny w chwilach zagrażających życiu.

Klasa II

• Zabawy czynnościowo-naśladowcze „Tak pomagam“ oraz rozmowa o obowiązkach każdego członka rodziny.

• Scenki dramowe –„Opiekujemy się rodzeństwem“

• Realizacja tematów „Jak to w rodzinie“ i „Kto pyta, nie błądzi“.

Klasa IV

• Zajęcia z wychowawcą „Czym jest dla mnie rodzina?“ oraz przygotowanie portretu rodziny klasy IV.

Klasa V

• Zajęcia z wychowawcą „Co mi daje rodzina?“- rozmowa o uczuciach i relacjach w prawidłowo funkcjonującej rodzinie.

Klasa VII

• Realizacja tematów na zajęciach z wychowawcą „Miłość, zrozumienie i szacunek w rodzinie“, „Gdybym była/ był czarodziejem to…- spełniam marzenia rodziców“.

• Zajęcia z pedagogiem „Wartości, które cenimy“ oraz „ja i moja rodzina“

Na korytarzach pojawiły się również gazetki ścienne „Mój dom“- wykonana przez uczniów na zajęciach świetlicowych oraz „Rodzina, ach rodzina“ na korytarzu klas I-III.