Jesteś tutaj:
  2. O szkole

Święto Szkoły - rok szkolny 2013/2014

19 maja nasza szkoła obchodziła Święto Patrona Szkoły - Św. Jana Pawła II. W tym dniu odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VI z p. Katechetką przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Nie lękajcie się - otwórzcie drzwi Chrystusowi”, poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Następnie odbyła się Msza Święta, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście i mieszkańcy wsi. Mszę Świętą odprawił Ksiądz Prałat z Kościerzyny. Podczas mszy na ręce Pani Dyrektor przekazano obraz Świętego Jana Pawła II. Piękna oprawa muzyczna była zasługą zespołu wokalnego prowadzonego pod kierunkiem p. Zenony Sochackiej. Po zakończeniu ofiary eucharystycznej wszyscy udali się przed kościół, gdzie posadzono Dąb Papieski. Następnie miał miejsce uroczysty przemarsz pod  budynek szkolny. Pod tablicą pamiątkową Św. Jana Pawła II zapalono znicz i odmówiono modlitwę. Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.