Udział w ogólnopolskiej akcji „Dołącz do nas! Wywieś flagę!"

Początek maja to czas, kiedy kalendarz przynosi kilka okazji do wywieszania flagi.

Pierwszy dzień maja to Międzynarodowe Święto Solidarności Ludzi Pracy, znane powszechnie jako Święto Pracy oraz dzień Beatyfikacji Jana Pawła II.

Na 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy z nas może legalnie wywieszać flagę nie tylko z okazji świąt państwowych, narodowych czy lokalnych, ale także z okazji uroczystości i wydarzeń z życia prywatnego. Swoją polskość mamy prawo manifestować flagą każdego dnia.

3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie po amerykańskiej. Uczniowie rozwiesili informacje o zbliżającym się Dniu Flagi i Dniu Konstytucji 3 Maja na terenie szkoły. W klasach odbyły zajęcia i pogadanki dotyczące symboli narodowych. Uczniowie klas IV-VII zakupili flagi, które wywieszą w swoich domach. Uczniowie klas I – III wykonali z papieru małe flagi - chorągiewki, które zabrali do domu, aby wywiesić w oknie w dniach majowych.

Akcja przyczyniła się do tego, że wszyscy pamiętajmy o wywieszaniu flagi, o eksponowaniu jej z należytym szacunkiem, by zawsze była czysta i gładka, z wyrazistym kolorem oraz o tym, że flaga państwowa ma pierwszeństwo przed każdą inną flagą.