XVII Dzień Papieski

16 października 2017 roku, przeżywaliśmy w naszej szkole kolejny już raz Dzień Papieski, obchodzony w całej Polsce pod hasłem „Idziemy naprzód z nadzieją”.

Z tej okazji odbył się poranek słowno – muzyczny poświęcony Osobie Jana  Pawła II. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu. W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Byłą to okazja do uczczenia kolejnej rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przypomnienie Jego nauczania. Dialogi przeplatane były  śpiewem piosenek, archiwalnymi zdjęciami, filmami i wypowiedziami naszego Patrona. Następnie wzięliśmy udział we Mszy świętej. Wracając z kościoła zapaliliśmy znicze przy kamieniu upamiętniającym dzień nadania szkole imienia.