Sprawozdanie z przebiegu akcji porządkowania kościoła w ramach Innowacji Pedagogicznej „Powołani do miłości bliźniego”

Caritas i SKW we współpracy z Parafią w Bażynach zaangażowali  się w akcję porządkowania kościoła .  Zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt wyruszyliśmy spod budynku szkoły w kierunku kościoła.  Z radością zabraliśmy się do uporządkowania nie tylko wnętrza kościoła, ale przede wszystkim placu przed kościołem. Było to ciekawe doświadczenie, które pokazało, jak niewiele trzeba, aby ludzie stawali się dla siebie bliżsi i jak mawiał  nasz patron szkoły Św. Jan Paweł II „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”.