Konkurs Historyczny "Zamki Gotyckie"

Stowarzyszenie „Dom Warmiński” wspólnie ze Stowarzyszeniem gmin „Polskie zamki gotyckie” zorganizował  konkurs wiedzy o zamkach gotyckich i historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar północno-wschodniej Polski. Konkurs został przeprowadzony na terenie 15 gmin należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz 8  gmin należących do Stowarzyszenia „Dom Warmiński”, w tym gmina Orneta.

Celem konkursu było  propagowanie wiedzy o regionie oraz uatrakcyjnienie, wzbogacenie  i poszerzenie treści realizowanych w szkole.  Gminny etap w kategorii szkół podstawowych odbył się 15 maja 2018r. w sali sesyjnej ratusza. Udział wzięli uczniowie z trzech gminnych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów: Zuzanna Lipińska, Oskar Jaroszewicz, Anna Chrząszcz - zdobyli najwięcej punktów, pozostali uczniowie: Emilia Niewiadomska, Wiktor Leszczewski, Kacper Lipiński, Maciej Bereda, Klaudia Szukiełowicz, Maja Grygiencza.