XII Festiwal Piosenki Religijnej

W dniu 24.04.2018r. w Miejskim Domu Kultury w Ornecie, odbył się już XII Festiwal Piosenki Religijnej poświęcony pamięci Św. Jana Pawła II, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie i Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Ornecie. Tegoroczna edycja festiwalu połączona była ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyjątkowy charakter nadawał wieloletni jego patron - Św. Jan Paweł II- ,,Papież Wolności”, stąd też w repertuarze znalazła się piosenka patriotyczna. Uczestników oceniała komisja w skład której wchodzili: przedstawiciel Kuratorium Oświaty w  Elblągu, konsultant do spraw Sztuki i Edukacji Artystycznej i Nadzoru Pedagogicznego w Elblągu, przedstawicielka Caritas Archidiecezji w Olsztynie, nauczyciel muzyki MDK w Ornecie, muzyk orkiestry dętej w Ornecie. W przerwie wystąpił gość specjalny zespół „Soli Deo Gloria” Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie. Nasi reprezentanci zdobyli 2 miejsce. Festiwal po raz kolejny był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przed szerszą publicznością. Uczniowie świetnie się przy tym bawili. Na koniec tradycyjnie odśpiewana została ,,Barka”.

ZDJĘCIA ŻRÓDŁO : https://olsztyn.gosc.pl/doc/4668089.Warto-powracac