Wojewódzki Konkurs Plastyczny - Projekt karty pocztowej pod hasłem: "KATYŃ-PAMIĘTAMY" w ramach programu" Katyń...ocalić od zapomnienia"

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia przez pogłębienie wiedzy o historii Polaków, którzy zginęli w Związku Sowieckim w latach II wojny światowej, w tym o sprawie katyńskiej.

Kształtowanie świadomości, postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz pamięci o wydarzeniach i bohaterach.

Upamiętnienie 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej (1940-2018).

Wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.

Organizatorzy: IPN- Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu-Delegatura w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Olsztynie, Przedszkole Miejskie Nr 37w Olsztynie.

W marcu odbył się konkurs - na etapie szkolnym wzięło udział 5 uczniów z klas IV-VII. Spośród pięciu prac wytypowano jedną. Praca Emilii Niewiadomskiej została wysłana na konkurs wojewódzki.