Jesteś tutaj:
  2. Archiwum

Dzień Mamy i Taty w Ekolandii

W tym roku klasa 0 zorganizowała Dzień Mamy i Taty w plenerze w gospodarstwie ekologicznym w Ekolandii, sielskim zakątku Warmii położonym w dolinie rzeki Drwęcy w pobliżu Ornety, objętym programem „Natura 2000”. Na ten dzień przygotowanych było wiele atrakcji, by wspólnie dzieci z rodzicami mogły miło spędzić czas. Również pogoda w tym dniu dopisała. Pociechy przywitały rodziców muzycznym programem artystycznym, a następnie zaprosiły do wspólnego walczyka. Po części artystycznej wszyscy poszli piec kiełbaski, które potem ze smakiem zajadano. Mamy na ten dzień przygotowały własne pyszne wypieki, które szybko znikały ze stołów. Kiedy dzieci bawiły się na placu zabaw albo hasały wśród zieleni, rodzice mogli chwilę porozmawiać. Były również wspólne zabawy i gry sportowe, które dzieciom najwięcej sprawiły radości. Atrakcją tego miejsca są zwierzęta - bydło szkockie, które dzieci mogły samodzielnie karmić. Ujmujący wygląd i łagodne usposobienie to wrodzone cechy bydła rasy highland cattle, największej atrakcji Ekolandii. Po krótkim spacerze można było odpocząć w cieniu wspaniałej roślinności, wśród majowych zapachów i śpiewu ptaków. Myślę, że tak spędzone chwile w gronie rodzinnym, radość i zadowolenie z obcowania z naturą pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.