Narodowe Czytanie

Dnia 4 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Jest to akcja zapoczątkowana cztery lata temu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku cała Polska czytała wielkie dzieło literatury polskiej- „Lalkę” Bolesława Prusa. Do wspólnego czytania zaproszono gości: pana Ireneusza Popiela- burmistrza Ornety, Józefa Uzara- przewodniczącego Rady Miejskiej, księdza Tomasza Kocińskiego, Małgorzatę Wocial- pracownika biblioteki w Bażynach, Teresę Mackieło- przewodniczącą Rady Rodziców, Jolantę Krawczyk- panią sołtys wsi Bażyny oraz rodziców i wszystkich zainteresowanych. Nasze czytanie rozpoczęliśmy od prezentacji postaci autora,  ciekawostek z jego życia oraz twórczości tego wybitnego prozaika. Czytanie rozpoczęła pani dyrektor, a do niej dołączyli kolejni lektorzy- w tym również wielu uczniów. Na pamiątkę tego dnia wszyscy, którzy włączyli się w akcję „Narodowe Czytanie” otrzymali odcisk pamiątkowego stempla.

Prezydent Andrzej Duda, zamykając w sobotę Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa, zapowiedział, że o temacie następnej edycji akcji zadecydują wszyscy zainteresowani Polacy. Tytuł dzieła zostanie ogłoszony w lutym przyszłego roku.

W przyszłym roku też czytamy!

Rodziców serdecznie zapraszamy.