Piknik "Bezpieczny uczeń na sprawnym rowerze"

Dnia 29 sierpnia 2015r. na terenie naszej szkoły odbył się Piknik pod hasłem „Bezpieczny uczeń na sprawnym rowerze” w ramach wolontariatu pracowniczego firmy Michelin Polska S.A. w Olsztynie.

Główną ideą projektu było utworzenie placu manewrowego dla młodych  rowerzystów. W przyszłości wyznaczony obszar ma służyć dzieciom, które przystąpią do egzaminu na kartę rowerową. Wolontariusze mieli do dyspozycji plac o wymiarach 30 na 15 metrów, gdzie udało się wyznaczyć symboliczne rondo, skrzyżowania, manewrową ósemkę oraz ścieżki dojazdowe. Całość oznaczono licznymi znakami drogowymi, które odzwierciedlają realne sytuacje w ruchu drogowym.

W czasie, kiedy wolontariusze zajęci byli oznaczaniem ścieżek manewrowych, pracownicy szkoły zajęli się zabawą z dziećmi, które licznie przybyły na zorganizowany piknik. Uczniowie wykonali przepiękne rysunki przedstawiające zagrożenia na drogach. Nauczyciele jeszcze raz przypomnieli dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy używając specjalistycznego fantoma. Większość grona pedagogicznego z Panią dyrektor szkoły na czele zaangażowana była w przygotowanie licznych gier i zabaw. Szczególną atrakcją było stanowisko sportów wodnych i powietrznych, gdzie dzieci mogły zapoznać się z technikami pływania na desce windsurfingowej i latania na paralotni.

Kuchnia szkolna przygotowała pyszny poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych. Dzieci były zachwycone z tak atrakcyjnego końca wakacji. W momencie oficjalnego otwarcia miasteczka rowerowego na ich twarzach, oprócz kolorowych malowideł, pojawił się przepiękny uśmiech. Testowaniu szlaków rowerowych nie było końca.

Wszyscy opuszczali piknik rowerowy w doskonałych nastrojach. Mamy nadzieję, że wykonany projekt przyczyni się pośrednio do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci podczas poruszania się po drogach. Dziękujemy wolontariuszom Michelin za wykonanie tego jakże ważnego projektu.