Jesteś tutaj:
  2. Archiwum

V Turniej "Bezpieczna droga do szkoły"

V szkolny turniej „Bezpieczna droga do szkoły” odbył się w dniu 21 czerwca. W turnieju brały udział trzy drużyny z klas IV, V i VI. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów ruchu drogowego, kształtowanie właściwych nawyków zachowania się na drodze, popularyzowanie jazdy rowerem, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, współdziałanie w zespole. Turniej składał się z trzech etapów: w pierwszym i drugim etapie drużyny wykazywały się znajomością znaków i przepisów ruchu drogowego, a także znajomością numerów ratowniczych i umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Ten etap przygotowała i prowadziła p. Ela. Trzeci etap turnieju to jazda sprawnościowa na rowerze przez tor przeszkód pod okiem p. Ani. Po tych zmaganiach jury w składzie p. Ola i pani Zenia zliczyły punkty i wyłoniły zwycięzców tegorocznego turnieju. I tak: I miejsce wywalczyła klasa V, II miejsce- klasa VI i III miejsce - klasa IV. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i słodkości z rąk pani dyrektor, a kibice- uczniowie klas młodszych mieli możliwość obserwować zmagania starszych kolegów i dzielnie ich dopingować, a także rozwiązywać zagadki o ruchu drogowym.