Dzień Pustej Klasy

25 września 2020 roku - po raz kolejny- przyłączyliśmy się do obchodów DNIA PUSTEJ KLASY. Święto zostało zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, a celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu i sprawienie, aby klasy w tym dniu były puste! Wszystko po to, aby promować edukację terenową, która jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji dzieci.

Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Jest to wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne przeżywanie dnia na łonie natury. Podobnie było w naszej szkole. Pogoda dopisała! Dzieci z różnych klas wybrały się ze swoimi paniami na lekcje na świeżym powietrzu. Zdjęcia z tego dnia znajdują się w szkolnej galerii. Ilu nauczycieli, tyle pomysłów! Ale zabawa przednia!

Tego dnia klasy młodsze oraz klasy starsze uczyły się korzystając ze świeżego powietrza. Klasa VI na języku polskim recytowała  wiersz, klasa VIII czytała tekst ekologiczny wyszukując informacje, a klasa IV na języku angielskim utrwalała słówka poprzez ruchową grę planszową. To jednak nie koniec. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Agnieszka Lawrenc