Cukierki

Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”. Celem było przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia, kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych, rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

W programie wzięło udział 16 dzieci z klasy III. Zajęcia przeprowadzone zostały w ciągu dwóch dni. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki, wykonały ilustracje głównych bohaterów, opisały ich cechy charakteru. Zajęcia przybliżyły dzieciom ważne informacje. Wiedzą, gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. Rozumieją, że ochroną przed zagrożeniem jest więź z dorosłymi i nawiązywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz ograniczone zaufanie do osób obcych.

W roku szkolnym 2016/2017 w programie brało udział 16 osób, a w roku szkolnym 2017/2018 - 15 osób.