Szkolny Klub Sportowy

Celem programu jest umożliwienie podejmowania aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowo-rekreacyjnych, tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży, promocja różnorodnych sportów, jak również promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.  Program SKS skierowany jest przede wszystkim do uczniów nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym. W styczniu bieżącego roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „Szkolny Klub Sportowy” 2017 ogłoszony przez Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie. Do udziału wytypowano jedną grupę piętnastoosobową w wieku 9-12 lat w kategorii gry zespołowe. W okresie od stycznia do czerwca przeprowadzono czterdzieści jeden godzin zajęć na boisku szkolnym w Bażynach, hali OSiR oraz na orliku w Ornecie. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu- w środę i w piątek. Uczestnicy zajęć SKS wykazywali się ogromnym zaangażowaniem, wysoką frekwencją na zajęciach, jak i bardzo dobrym zachowaniem.