Dzień Pustej Klasy 2021

Już po raz kolejny uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjątkowym, międzynarodowym świecie edukacji na świeżym powietrzu. Z powodu „afrykańskich upałów”, które w ostatnich dniach opanowały nasz kraj, nie mogliśmy całego dnia spędzić na podwórku. Żeby zdążyć przed największym gorącem, zaraz po drugim śniadaniu udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie każdy uczeń miał za zadanie znaleźć patyk. Następnie owinąć go różnokolorowymi włóczkami, co było świetnym zadaniem dla naszych rąk. Kolejnym ćwiczeniem grafomotorycznym było malowanie na asfalcie kredą. Rysowaliśmy swoje zwierzaki i pisaliśmy ich imiona, później dzieliliśmy zapisane wyrazy na sylaby i głoski. Umiejętność ta jest niezwykle istotna w nauce czytania. Rozwijaliśmy wyobraźnię oraz postrzeganie przestrzenne tworząc niezwykle budowle z patyków konstrukcyjnych.

Na koniec z naszych tęczowych patyków ułożyliśmy napis WAKACJE, których nie możemy się już doczekać!