AKCJA SU DZIEŃ JAK NIE CO DZIEŃ- DZIEŃ ŚPIOCHA

Ostatni piątek przed feriami zimowymi uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w szlafrokach i piżamach. Uśmiech  Nie dlatego, że byli już tak zmęczeni nauką i zapomnieli się ubrać, tylko dlatego, że SU w ramach akcji „Dzień jak NIE co dzień” zorganizował „przytulny i mięciutki piąteczek”.

Maluchy przyniosły do szkoły pluszaki, poduszki i swoje ulubione kocyki. Na przerwach przypominali sobie czasy przedszkolne i leżakowali na materacach otuleni ciepłymi kocami. Klasa IV na lekcji muzyki, wykorzystując przyniesione koce i poduchy,  zbudowała „domki”, z których wydobywały się piękne dźwięki gry na flecie. Na korytarzach pojawiły się ciekawostki dotyczące snu. Czytający informację dowiedzieli się np., że od ilości snu zależą  takie parametry jak maksymalna siła, wysokość skoku, prędkość sprintu czy ryzyko kontuzji oraz to, że nie da się odespać w całości nieprzespanej nocy. Dzieci w wieku szkolnym (6–13 lat) powinny spać 9–11 godzin, a nastolatki (14–17 lat) od 8do 10 godzin. Powinniśmy zasypiać i budzić się o stałych porach.

Życzmy wszystkim udanych ferii. Wyśpijcie się na zapas Uśmiech