Święto Szkoły

18 maja przypada rocznica urodzin papieża Jana Pawła II.  Święto Patrona naszej szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą, którą odprawił proboszcz ksiądz Tomasz Kociński. W nabożeństwie wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektor szkoły - pani Alina  Mańkut oraz zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Mirosława Bulak oraz Radny Rady Miejskiej w Ornecie – pan Ryszard Ferenc. Po powrocie do szkoły zgromadziliśmy się w salce gimnastycznej, aby wysłuchać montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów.

Występ rozpoczęli uczniowie klasy III – Ewa Kucińska i Jeremiasz Dobrzeniecki zapraszając wszystkich do wysłuchania wspomnień i piosenek o patronie szkoły.

Po części oficjalnej, młodsi uczniowie udali się swoich klas, aby obejrzeć film przybliżający im postać Jana Pawła II. Później rysowali i kolorowali obrazki związane z Jego życiem.  Starsi uczniowie zapalili znicz pod Dębem Papieskim znajdującym się przed szkołą i wyruszyli na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Chwalęcinie. Po dotarciu na miejsce, ksiądz Tomasz opowiedział historie budowy kościoła, ołtarzy, obrazów, figur i fresków znajdujących się na drewnianym sklepieniu świątyni. Na koniec jej zwiedzania odmówiliśmy krótką modlitwę i udaliśmy się na podwórko pani Zofii Powirskiej, która użyczyła nam miejsca i przygotowała ognisko. Czekały tam też nas słodkie bułeczki, pączki i ciastka przygotowane przez mamę Julii Mindzy z VII klasy. Dzięki rodzicom Julki i Amelii Domańskiej mieliśmy również kije do pieczenia kiełbasek na ognisku. Po wspólnym posiłku niektórzy wybrali aktywne spędzanie czasu grając z księdzem w piłkę nożną. Inni  grali w szachy, jeszcze  inni leżeli  na trawie zbierając siły na drogę powrotną do szkoły.  Wszyscy bezpiecznie i dzielnie wrócili do szkoły. Nagrodą za ponad ośmiokilometrową wędrówkę były lody.

Serdecznie dziękujemy pani Zosi, państwu Paulinie i Andrzejowi Mindza oraz Annie i Łukaszowi Domańskim za pomoc w organizacji tego miłego spotkania.