Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest w pierwszy dzień wiosny - 21 marca. Ta data nie jest przypadkowa, jej zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi przyczynę tego syndromu. Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji, która ma na celu zmienić myślenie na temat osób z Zespołem Downa.

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa,  którego celem było nie tylko podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także uwrażliwienie na potrzeby osób nim dotkniętych. Tego dnia, zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki, uczniowie założyli do szkoły dwie różne, niepasujące do siebie pary skarpetek. W klasach I-III panie przeprowadziły pogadankę wraz z prezentacją i filmami podejmującymi tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa.  Uczniowie wykonywali również różne prace plastyczne związane z tematem.