Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon

Wiadomość ze strony Giganci Programowania:

Ogłaszamy start II edycji Gigathonu czyli Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji. Gigathon to nie tylko największy konkurs informatyczny w Polsce, ale również niezwykła szansa dla uczniów na wykazanie się swoimi technologicznymi umiejętnościami i wygranie nagród takich jak konsola Xbox, smartfony, tablety i wiele innych.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat.

Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody, w tym m.in.:

Konsola Xbox Series X,

Roczny kurs nauki w Gigantach Programowania

Wyjazd wakacyjny z Gigantami Travel

Tablet Samsung Galaxy Tab A9

Smartfon Samsung Galaxy A55

Gadżety, nagrody od partnerów i nie tylko!

Konkurs ma cztery kategorie wiekowe, które obejmują poszczególne środowiska:

7-9 lat (Minecraft)

10-12 lat (Scratch)

13-15 lat (Python, C# lub C++ do wyboru)

16-18 lat (Python, C# lub C++ do wyboru)

Gigathon składa się z 4 etapów:

1 etap to rozwiązanie quizu w okresie od 6 maja do 26 maja 2024. Ogłoszenie wyników odbędzie się 28 maja.

2 etap to rozwiązanie quizu II etapu w terminie wrzesień-październik.

3 etap polega na nadesłaniu zadań projektowych w październiku.

Czwartym, finałowym etapem jest stacjonarny Hackaton, który odbędzie się w listopadzie 2024 roku w Warszawie. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i pracować nad indywidualnymi projektami.

Wypełnianie quizów 1 etapu Gigathonu rozpoczyna się od 06 maja od godziny 13:00.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy, że uczestnik bezpłatnie zarejestruje się na stronie: www.gigathon.pl