Sprawozdanie 8

Na zajęciach z Robotyki w kwietniu uczniowie zostali zapoznani z programem do modelowania 3D. Dzięki przyjaznemu interfejsowi i mnóstwu zasobów edukacyjnych, TinkerCAD został zaprojektowany do celów edukacyjnych, szczególnie dla dzieci i osób bez doświadczenia z oprogramowaniem do modelowania 3D.

TinkerCAD uczy wszystkich podstawowych pojęć 3D, umożliwiając przekształcenie pomysłu w model CAD, po prostu upuszczając i przeciągając prymitywne kształty, takie jak kostki, cylindry i kule. Stąd można przesuwać, obracać, skalować każdy kształt, a następnie grupować je razem, aby utworzyć skomplikowany model 3D, który chcemy zaprojektować.

Następnie każdy z uczniów mógł popróbować swoich sił tworząc swój własny model 3D.