Akademia Bezpiecznego Puchatka

O programie

Już po raz kolejny kolejni pierwszoklasiści brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem Puchatkowego programu było uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, w czasie zabawy, czy korzystania z Internetu. Wychowawca klasy realizował program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem oraz z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności - na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Po ich przeprowadzeniu uczniom zostały przekazane materiały (książeczki), przeznaczone dla każdego ucznia oraz broszura informacyjna dla rodziców. Podsumowaniem programu był udział pierwszaków w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Najmłodsi uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. Po przeprowadzeniu zajęć szkoła nabyła prawo do posługiwania się certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.