Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów. Uroczystości inaugurujące początek roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęliśmy uczestnictwem we mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz Tomasz Kociński, który jest jednym z nowych nauczycieli rozpoczynających dzisiaj pracę w naszej szkole. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie Kasia i Zuzia z VI klasy wraz z panią dyrektor Aliną Mańkut przywitały uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przybyłych gości. Ważnym momentem podczas apelu, było przypomnienie, że początek września to również rocznica wybuchu II wojny światowej. 80 lat temu wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej. Aby uczcić tamte wydarzenia, delegacje uczniów z klasy VI zapaliły znicze i złożyły kwiaty pod Dębem Papieskim i Dębem Katyńskim, przy kapliczce upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza znajdującym się w Ornecie. Potem uczniowie rozeszli się do sal na spotkania z wychowawcami. Ogromne emocje towarzyszyły pierwszoklasistom i czwartoklasistom, którzy rozpoczynają właśnie kolejny etap edukacyjny. Trzymamy kciuki! Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą!