SZKOLNA GALA PODSUMOWUJĄCA KONKURS "ORNECKA ŻYWA ENCYKLOPEDIA"

„Każda sekunda życia jest warta kilku milionów lat pamięci"

Dorota Terakowska

Uczestnicy konkursu w ramach projektu Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Stowarzyszenia "Tratwa" zaprezentowali swoje prace przed społecznością szkolną.

Amelia Domańska, Oskar Jaroszewicz, Maciej Lawrenc, Zuzanna Samek, Maciej Sochacki i Eliza Tryniecka stali się reporterami i wyruszyli w świat historii rodzinnych. Jak się okazało historii, których często nie znali ich rodzice, bo nigdy nie rozmawiali o nich ze swoimi przodkami. Badacze historii dowiedzieli się, skąd przybyli na ziemie Warmii ich dziadkowie, czym się zajmowali, jak spędzali wolny czas, dlaczego w pokoju dziadków od lat wisi portret dwojga ludzi, czym były walonki i dlaczego córka nie mogła poślubić ukochanego chłopaka.

Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas, aby zgłębić swoją wiedzę na temat swojej rodziny i podzielili się nimi z nami.

A. Lawrenc

A. Lipińska- Samek

Działanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowane przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu