Konkurs dla uczniów na 100 – lecie urodzin św. Jana Pawła II „Nasz Patronie Ojcze Nasz...”

,,To Wy jesteście ludźmi jutra.

Przyszłość jest w waszych sercach i rękach"

Konkurs dla uczniów na

100 – lecie urodzin św. Jana Pawła II

„Nasz Patronie Ojcze Nasz...”

Cele konkursu

1. Przybliżenie dzieciom Postaci Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin papieża- niezwykłego człowieka, charyzmatycznego przywódcy, wielkiego Polaka, papieża młodych, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju.

2. Pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym w rodzinach oraz wychowanie dzieci w duchu wartości głoszonych przez św. Jana Pawła II.

3. Budowanie rodzinnych więzi międzypokoleniowych poprzez wspólne działanie (plastyczne lub literackie) z pomocą rodziców, dziadków, rodzeństwa.

4. Znajomość słów Hymnu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bażynach

5. Rozwijanie inwencji twórczej oraz kreatywności dzieci, kształtowanie wrażliwości artystycznej i estetycznej.

Forma pracy konkursowej (do wyboru):

plakat,

wiersz,

opowiadanie,

list.

Treść pracy konkursowej: słowa zawarte w hymnie szkolnym

Zgłoszenie uczestnictwa i prace oddajemy do nauczyciela biblioteki.

Dostarczenie prac do 15 kwietnia br.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły, jak również w czasie Święta Szkoły (18 maja 2020r.).